Επίσκεψη στην «Παυσιλυπούπολη»

Προγραμματισμένη επίσκεψη πραγματοποίησαν οι μαθητές όλων των τάξεων, στην ανανεωμένη «Παυσιλυπούπολη».

Η επίσκεψη είχε ψυχαγωγικό και εκπαιδευτικό χαρακτήρα, και παρά το παρατεταμένο ψύχος, οι μαθητές απόλαυσαν μια ωραία και ευχάριστη εμπειρία στο κεντρικό πάρκο της πόλης της Καρδίτσας, το οποίο δεν έχουν την ευκαιρία να επισκέπτονται συχνά. Περιηγήθηκαν κατά ομάδες στα σπιτάκια της «Παυσιλυπούπολης», ενημερώθηκαν για τις δράσεις του Δήμου Καρδίτσας και ολοκλήρωσαν την επίσκεψη στέλνοντας τις ευχές τους και τις επιθυμίες τους για τα πρωτοχρονιάτικα δώρα και παιχνίδια με το ταχυδρομείο του Αϊ-Βασίλη.

Ευχή όλων μας, του χρόνου η «Παυσιλυπούπολη» να μεγαλώσει , να δυναμώσει και να ακουστεί σ? όλη την Ελλάδα μας η νέα αυτή προσπάθεια.