Eκδήλωση της κοπής πίτας στο 1ο Δημοτικό και Νηπιαγωγείο Σοφάδων

Η καθιερωμένη κοπή πίτας πραγματοποιήθηκε σήμερα, Τρίτη 31-1-2017, από τους συλλόγους διδασκόντων του 1ου Δημοτικού και του 1ου Νηπιαγωγείου Σοφάδων, με τις ευλογίες του αιδεσιμότατου πατέρα Ορέστη Μπούχτη. Σύσσωμο παρευρέθηκε και το Δ. Σ. του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων, που κάθε χρόνο είναι αρωγός στις προσπάθειες των διδασκόντων για την κατά το δυνατόν αρτιότερη μόρφωση και καλλιέργεια των μαθητών.

Ο τ. αντιδήμαρχος Σοφάδων και εν δυνάμει πρόεδρος των σχολικών επιτροπών του Δήμου Σοφάδων, κ. Αγγελόπουλος, πλαισίωσε την εκδήλωση, μεταφέροντας τους χαιρετισμούς και τις ευχές του Δημάρχου σοφάδων κ. Σκάρλου.

Ακολούθησε κοπή πίτας για τα μέλη του συλλόγου διδασκόντων, με τον Διευθυντή του Δημοτικού σχολείου, κ. Κουτή Βάιο, να είναι ο φετινός κερδισμένος, καθώς ήταν αυτός που επέλεξε το τυχερό κομμάτι με το φλουρί. «Και του χρόνου, με υγεία»!

Ο σύλλογος διδασκόντων του 1ουΔημ. Σχ. Σοφάδων